Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home/turkuaz2/public_html/wp-includes/plugin.php on line 487

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /home/turkuaz2/public_html/wp-includes/plugin.php on line 487

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home/turkuaz2/public_html/wp-includes/plugin.php on line 487
Hakkında | Turkuaz Butik Otel Sarıgerme

Otelimiz

manzara2010_2Sarıgerme antik çağlarda Psilis adıyla anılan 12 km uzunluğunda bir plaja sahip günümüzün gelişmekte olan bir turizm merkezidir. Sarıgerme Dalaman havaalanına sadece 11km uzaklıkta Dalaman ve Ortaca arasında yer alan 12 km uzunluğunda ince sarı kum plajı, mavi tertemiz denizi, her türlü su sporlarına uygun imkanları ve Türkiye’nin en meşhur turizm merkezlerine yakınlığı ile değişik tatlar arayan her kesime hitap eden bir turizm köyüdür.

Hele sofranızda özenle hazırlanmış Osmanlı-Türk mutfağı yemekleri görmek ve muhteşem deniz manzarası ile rakı keyfi sürmek isterseniz, adresiniz Turkuaz Hotel’dir. Sarıgerme köyü merkezinde çamların içinde deniz manzaralı bir yamaçta yer alan otelimiz 2003 yılında hizmete açılmıştır.

Odalarımız ve müşterek alanlarımız Osmanlı-Türk mimari tarzı ile özel dizayn edilmiştir. Her oda misafirlerimizin konforu gözetilerek kişiye özel hazırlanmıştır. 16 odanın tamamı klimalı, uydu sistemli TV’li olup, donanımları eksiksizdir. Otelimizin müşterek alanlarında ve odalarının çoğunda ücretsiz, kablosuz internet yayınımız vardır. Sizi Sarıgerme’nin muhteşem deniz manzarası eşliğinde ev reçelleri, peynirler, bahçeden zeytin ve zeytin yağı, biber, salatalık, Çiğdem hanımın kekleri, poğaçaları ile bezenmiş bir kahvaltı bekliyor. Bunun yanında sizleri sevgi ve saygı dolu bir misafirperverlik bekliyor.
 
Misafirlerimizin yorumlarını okuyun

Sarıgerme

kumsal1Dalaman Havaalanı’na yakınlığı ve modern konaklama tesislerinin hizmete girmesiyle bir anda popülerleşen bir turizm merkezi oldu Sarıgerme. Sırtını çamlara dayamış Sarıgerme sahilinde ince kumsalla çamların amansız mücadelesi sürmüş yüzyıllar boyu. Yılın dokuz ayı güneşli günlerin yaşandığı Sarıgerme’de yılda dört mahsul alınıyor. Sıcaklık yaz kış 7 derecenin altına düşmediği gibi, şubat ve martta açan portakal çiçekleri çevreye adeta parfüm saçıyor. Sarıgerme’nin solunda ve sağında iki koy var ki, anlatılabilecek gibi değil. Sarsıla Koyu ve Aşı Koyu… Mısır Valisi Abbas Paşa’nın av köşkü olarak yapmak için niyetlendiği “İstasyon binası” ise, günümüzde devlet üretme çiftliği olarak kullanılırken, komik öyküsü ve doğal ortamı ile gezenlere keyif veriyor. Dalaman Çayı’nın üzerinde taşınan tomruklar denize kaçmasın diye çayın deniz bağlantısı kapatılırmış. Bu işleme “Germe” deniyor. Dalaman Çayı’nın kollarından “Sarısu”da bölgenin deresi. İşte “Sarı” ile “Germe” birleşerek 4 yılda gelişip güzelleşen altın kumlu Sarıgerme ismini oluşturmuş.

iceriden1Esas yerleşim Sarıgerme Köyü, sahilden 450 metre içerde kurulu. Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Sarıgerme’yi cümlelerle çizmeye sahilden başlarsak; 7 km. uzunluğunda sığ mı sığ, geniş mi geniş bir kumsalı denizde de devam ediyor. Karşıdaki “Baba adası” uzak değil. Zirvesine çıkıp Sarıgerme sahiline koşan dalgaları seyredip, yere yakın dallarından dam oluşan ağaçların altına oturup da, denizden gelen süzülmüş rüzgârı dinlemek ve koklamak insana müthiş bir keyif veriyor.

adalarKarşıdaki “Baba adası” uzak değil. Zirvesine çıkıp Sarıgerme sahiline koşan dalgaları seyredip, yere yakın dallarından dam oluşan ağaçların altına oturup da, denizden gelen süzülmüş rüzgârı dinlemek ve koklamak insana müthiş bir keyif veriyor. Baba adası, sahili dalgakıran gibi korurken, etrafında su sirkülâsyonu oluşuyor. Baba adası’nın Sarıgerme yüzü aynı zamanda yatların korunağı ve Marmaris Göcek arasında dolaşan teknelerin ve yatların uğrak yerlerinden biri. Arkası ise, muhteşem kayaların yer aldığı bir balıkadam cenneti. Sarıgerme kumsalının bir iki karış derinlikteki suyunda kilometrelerce yürüyebilirsiniz.

Bilek ve dizinizi geçmeyen su tabanındaki kumlar, ayaklarınıza doğal masaj yaparken bacak kaslarınızı kuvvetlendirip vücuttaki tüm elektrik ve stresi alıp götürüyor. Ayağınızı bastığınız yerde ne bir çakıl taşı, ne de bir yosun parçası var. Böyle temiz ve sadece katıksız kumdan oluşan bir sahil şeridinin Türkiye’de inanın bir eşi benzeri yok.

Ne Yapılır?

Jeep Safari
Unutulmaz bir deneyim – kaya mezarlar, dağlar, akarsular, göller, vahşi hayat, deniz, nefes kesen manzaralar ve bir öğlen yemeği; hepsi bir gün içerisinde…
Su Sporları
Sarıgerme plajında yapabileceğiniz, yelken, windsurfig ve su kayağı (waterskiing) gibi sporlar…
İztuzu Plajı
Caretta Carett kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı, koruma altındaki ünlü plaj. Dalyan’dan araç veya 40 dakikalık akarsu üzerinden motor bot turu ile ulaşabilirsiniz.
Tarihi yerler
Yerleşimi MÖ. 3000 yılına dayanan, Dalyan’a bakan manzarası, antik tiyatrosu, agorası, tapınakları ve antik Likya taş mezarları ile Kaunos…

Daha fazlası